Tipy a triky jak cestovat letadlem

Cestování letadlem představuje pohodlný a nyní díky lowcost ale i klasickým aerolinkám už i levný a bezpečný způsob dopravy. Jak si co nejvíc užít cestu a vyhnout se tak případnému stresu z nové cesty? Možná vám pomůže pár užitečných rad.

Jak sehnat levné letenky

Nemusíte shánět, nemusíte nikoho obvolávat, nemusíte složitě zadávat zakázky. Levné letenky se objevují každý den v návaznosti na volných kapacitách aerolinek. Na internetu jsou stránky, které tyto lety denně mapují a následně cestovatele upozorňují co kde rezervovat. Čas zde hraje roli. Je tedy jasné, že čím dříve se vám podaří reagovat, tím se dostáváte oproti ostatním do výhody. Dokonalý monitoring levných letenek je například tu. Doporučujeme push-up notifikaci s informací rovnou do prohlížeče.

Chtěl bych cestovat, ale nevím kam

Předem si ujasněte cíl cesty. Relaxace či aktivní dovolená? Dnes si můžete opravdu vybírat. Ještě před 3-4 lety jste si těžko pomysleli, že českému batužkáři se nabízí asi 300 nízkonákladových letů buď z Česka a nebo blízkého okolí. V Evropě jsou v kurzu Kanárské ostrovy, Londýn, Řím, Paříž, Mallorca, Ibiza, aj. z Asie Thajsko – Bangkok ze Severní Ameriky New York, Miami, Kuba z Jižní např. Rio de Janeiro.

Jak si zabalit zavazadla k cestě letadlem

U letecké dopravy platí vzhledem k bezpečnosti mnoho zařízení, ale nemějte obavu. Není to žádná věda. Každá letecká společnost preferuje svá specifická nařízení, proto je dobré si vždy s dostatečným předstihem ověřit informace u aerolinky, s kterou zrovna letíte. Nepotřebné věci nechte doma. Elektroniku a léky do příruční batožiny. Regulováno je i množství přepravovaných tekutin, přeprava vzácných předmětů, zvířat, atd.

Co dělat když mi ztratí aerolinka ztratí zavazadlo

Poslední co byste si na cestě přáli, je ztratit zavazadlo. Tohle se občas aerolinkám stane a místo do Prahy letí třeba na Havaj 🙂 Šance je minimální, ale je. Nastane-li tato situace, řešte ji neprodleně s dopravcem, který za ní plně zodpovídá.

Mám letět z letiště mimo Českou republiku?

Odpověď zní ano, ovšem ne v každém případě. V dnešní době totiž hromada lowcostů startuje i z naší vlasti. Poradit vám může někdo ze specialistů sledující levné letenky.