Tipy a triky

Top 10 řeckých ostrovů, které musíte vidět!

Uvažujete nad dovolenou v Řecku a nevíte přesně, kam se vydat? Usnadnit rozhodnutí by vám mohl přehled 10 řeckých ostrovů, kam se turisté a batůžkáři vydávají nejčastěji. Níže je tip!

Kréta

Kréta
Kréta

Ostrov, který milovali už řečtí bohové. V dnešní době se na Krétu vydáváme kvůli hezkým plážím, oblíbené kuchyni, památkám, příjemnému klimatu, kde to i příjemně zafouká. Atmosféru ostrova si zamilujete. Je to největší a taky nejoblíbenější ostrov v Řecku.

Korfu

Korfu
Korfu

Druhý největší řecký ostrov Korfu (Kerkyra) v Jónském moři se pyšní nálepkou ostrova s největším množstvím zeleně a chladnějším podnebím. Pro mnohé je právě tento fakt tím nejdůležitějším artiklem při plánování dovolené v Řecku. Najdeme tu krásné zátoky, ale i strmá skaliska. Centrum města je laděné v benátském stylu.

Santorini

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je santorini-1755319_1280.jpg.
Santorini

Malebný ostrov pro náročnou klientelu? Santorini! Théra, jak se ostrovu také říká má Azurové moře a pláže jako z časopisu. Santorini celkově tak trochu působí jako letní idylka pro romanticky založené cestovatele. Hotely jsou tu ovšem drahší.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je greece-1776226_1280.jpg.
Zakynthos

Kouzelnou atmosféru ostrova Zakynthos, který hraje všemi barvami a kontrasty, dotváří průzračné a čisté moře, eukalypty, levandule, památky a starodávné stavby. Ostrov Zakynthos je třetí největší v Řecku.

Kos

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je sea-3118628_1280.jpg.
Kos

Menší hezký a klidný ostrov Kos jako by už ani nepatřil k Řecku, ale spíše k Turecku. Není to daleko do centra města a vyjížďkou na kole budete na Kosu přímo nadšeni. Kos ukrývá u významný kus řecké historie. Jídlo je taky top. Doporučujeme!

Rhodos

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je lindos-2059093_1280.jpg.
Rhodos

Rozpálený ostrov Rhodos v Egejském moři, ne nadarmo přezdívaný jako ostrov Slunce. Nad Rhodosem neohrnou nos příznivci archeologických památek a také ti, co milují sluníčko. Tady si ho užijete dosyta. O nic horší nejsou ani místní pláže. V kuchyni se na Rhodosu moc nesolí.

Mykonos

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je greece-1546903_1280.jpg.
Mykonos

Ve Středozemním moři se neztratí ani řecký ostrov Mykonos, součást souostroví Kyklady. Ostrov proslulý častými návštěvami celebritek z celého světa. Mykonos patří mezi nejpopulárnější řecké ostrovy již několik desítek let. Noční nekončící párty a bujarý život tu hraje prim.

Kefalonie

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je greece-1096724_1280.jpg.
Kefalonie

Šestá příčka co do velikosti patří Kefalonii. Upřednostňujete spíše klid a odpočinek? Tady ho najdete. I tady je čisté a průzračné moře a bohatá příroda. Jsou tu i jeskyně a podzemní jezera. Kefalonie stojí za návštěvu.

Peloponés

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je greece-4091412_1280.jpg.
Peloponés

Mezi ostrovy Peloponés ani nemůžeme řadit, je to poloostrov, ale jako přední místo mezi turisty v našem tipu nesmí chybět. Město je nabité antickými památkami a koupat se tu dá už od května.

Lefkada

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je lefkada-3696621_1280.jpg.
Lefkada

Další peckou mezi řeckými letovisky a poslední v našem doporučení o 10 řeckých ostrovech stojících za návštěvu je Lefkada. Hornatý a zelený ostrov Lefkada. Ostrov s puncem plážového ráje ocení i jachtaři a milovníci serfu.

Doporučujeme cestovat do Řecka bez cestovky, ušetříte!

V dnešní době se na řecké ostrovy už dopravíme za pár kaček. Stačí nám k tomu nízkonákladové letenky. Podívejte se na aktuální tipy na nejlevnější letenky do Řecka.