5 zajímavých míst v Itálii stojící za návštěvu

Co si představit pod pojmem Itálie? Lákadlo pro turisty z celého světa. Zde máte na výběr z několika zajímavých míst o kterých jste doposud možná ani neslyšeli.

LAGO DI COMO

Comské jezero přezdívané také „vnitrozemské moře Itálie“ se nachází v Lombardii. Má rozlohu úžasných 146 km² a jeho břehy lemuje nespočet exotických keřů, stromů a rostlin.

V malebných a úzkých uličkách se skrývá spousta restaurací a krásných obchůdků se suvenýry, ale také architektonické a historické skvosty, či botanické zahrady.

Pro milovníky slunce se zde nachází písčité, travnaté a oblázkové pláže, aktivnější jedinci mají k dispozici na výběr potápění, cyklistiku, windsurfing a nechybí ani možnost rybařit.


COSTIERA AMALFITANA

Tento ráj Kampánie je jedno z nejkrásnějších pobřeží celé Itálie. Města Amalfi a Positano, jakoby byly vystřiženy z té nejdokonalejší malby světa. Právě v Positanu máte neuvěřitelný výhled na nezapomenutelné panorama.

Na Amalfitánském pobřeží se natáčela spousta slavných filmů, procházkou lze objevit memoriály s fotografií scén a něco málo o hercích i samotném filmu. Toto pobřeží se proslavilo nejen svou krásou a filmy, ale také výrobou slavného likéru Limoncello, který stojí za to ochutnat.

PONTE VECCHIO

Most zlatníků se nachází v srdci toskánské metropole – Florencii. V překladu Ponte Vecchio znamená „Starý most“, ptáte se proč tedy přezdívka most zlatníků?

Stačí se vrátit do dob Římské říše kdy právě toto byla důležitá spojka mezi Římem a severními městy. Právě proto, si zde obchodníci vybudovali obchůdky, jenž v pozdějších dobách byly přeměněny pouze na zlatnictví a šperkovnictví.

Zvláštnost této unikátní stavby je tvz. Vasariova chodba vedoucí nad „zlatými“ krámky. Byla postavena druhým vévodou florentským pro bezpečný přechod z paláce Vecchio do paláce Pitti.

PIAZZA DEL CAMPO

Naměstí plné středověkých památek je včetně všech budov je zapsáno do seznamu UNESCO a na mapě bychom ho hledali ve městě Siena v Toskánsku. Dominantní 102m vysokou stavbou je vysoká věž Torre del Mangia jejíchž „sousedem“ je kaple Capella di Piazza.

Za zmínku stojí slavné koňské dostihy pořádané dvakrát do roka právě na tomto náměstí. Pořádají se již od 12. století dodnes. Celkem deset jezdců na neosedlaných koních bojuje o výhru a čest. Každému dostihu předchází průvod Corteo storico, opět báječná podívaná.

POMPEI

Město pohřbené popelem sopky Vesuv roku 79 našeho letopočtu, objevené až v 18.století. Také Pompeje jsou od roku 1997 zapsány na seznamu UNESCO. Za troskami se tyčí sopka Vesuv, jenž odhadem vědců tehdy pohřbila více než 10.000 lidí.

Po rozsáhlém archeologickém průzkumu, který trvá dodnes, bylo objeveno nespočet budov, předmětů, lidských ostatků a velmi vzácných nástěných malem tvz. fresek. K zhlédnutí máte na výběr spoustu zajímavých míst jako Vilu mistérií, Amfitéatr, Baziliku, Mořskou bránu, Lázně a další.

Tipy na levné letenky do Itálie.